اسمارت سکیوریتی پریمیوم بهتر است یا اینترنت سکیوریتی؟

۵ مهر ۱۴۰۱
ورژن های مختلف نود ایست

تفاوت نسخه های نود 32 : اسمارت سیکیوریتی ، اینترنت سکیوریتی یا آنتی ویروس نود 32

تغییر نسخه نود 32 یکی از نیازهایی است که بسیاری از کاربران این نرم‌افزار قدرتمند امنیتی با آن درگیر هستند. در این مقاله ما به بررسی روش‌ها‌ی تغییر لایسنس نود 32 می‌پردازیم تا شما بتوانید راهکارهای مفیدی را برای خرید لایسنس nod32 در اختیار داشته باشید.

برای آنکه بفهمیم که نسخه‌ها‌ی نود 32 چه تفاوت‌ها‌یی با هم دارند بهتر است که نگاهی به جدول زیر بیندازیم:

ESET NOD32 Antivirus

ESET Internet Security

ESET Smart Security Premium

موتور تشخیص
یادگیری ماشینی پیشرفته
بلوک کرد اکسپلوئیت‌ها‌
تشخیص حمله‌ها‌ی مبتنی بر اسکریپت
آنتی فیشینگ
حفاظت در دسترسی به وب
حفاظت در برابر باج‌افزارها HIPS
ضد هرزنامه
فایروال (دیواره آتش)
بررسی کننده شبکه
حفاظت وب کم
حفاظت در برابر حمله به شبکه
حفاظت در برابر ربات‌ها‌ی شبکه
حفاظت از درگاه‌ها‌ی بانکی و سیستم های پرداخت
کنترل والدین
ضد سرقت
مدیریت پسورد‌ها‌
حفاظت از داده‌ها‌یESET
گارد زنده ESET -. LiveGuard

همانطور که در جدول بالا مشاهده می‌کنید تفاوت نسخه های نود 32 مشخص است. نسخه کامل (ESET Smart Security Premium) تمامی امکانات لازم برای محافظت از شبکه و سیستم رایانه ای شما را داراست. دو نسخه ESET Internet Security و ESET NOD32 Antivirus به ترتیب امکانات کمتر و محدودتری را به شما ارائه می‌کند. با توجه به این موضوع شاید شما بخواهید که نسبت به تغییر نسخه‌ها‌ی خودتان اقدام کنید و امکانات بیشتر و یا کمتری را برای محافظت از سیستم خودتان در اختیار داشته باشید.

  • نکته: با افزایش امکانات بیشتر در نسخه‌ها‌ی مختلف نود 32 توان پردازشی بیشتری در سیستم شما صرف می‌شود و در نتیجه ممکن است سیستم شما کندتر کار کند.
  • نکته: برخی از امکانات مانند حفاظت از درگاه پرداخت و یا کنترل والدین در بسیاری از شبکه‌ها‌ی سازمانی نیازی نیست زیرا عملاً چنین استفاده‌ها‌یی از آن‌ها‌ صورت نمی‌گیرد. برای همین خرید لایسنس Nod32 که دارای چنین قابلیت‌ها‌یی باشد بیهوده است.

چطور نرم‌افزار نود 32 را ارتقای نسخه دهیم؟

در زمانی که شما اقدام به خرید لایسنس eset می‌کنید، مجموعه مشخصی از امکانات تحت لایسنس را خریداری می‌کنید که برخی از آن‌ها‌ در جدول بالا توضیح داد شده است. برخی دیگر از این قابلیت‌ها‌ مانند تعداد کاربران و مدت اشتراک را نیز به صورت جداگانه به لایسنس خودتان اضافه می‌کنید.

اگر شما یک نسخه آزمایشی و یا کنسول نرم‌افزار nod32 را نصب کرده باشید، مدت زمان و امکاناتی که شما برای استفاده از این نرم‌افزار دارید بسیار محدود است و بعد از گذشته دو هفته تا یک ماه تمامی امکانات شما در حالت حداقلی قرار گرفته و دیگر جوابگوی نیازهای امنیتی شما نیستند. دقت نمایید با توجه به تفاوت نسخه های نود 32 ، نسخه ای را که برای شما مناسب است را جهت دانلود و نصب انتخاب نمایید.

در این زمان با وارد کردن لایسنس نرم‌افزار و به روز رسانی آن امکانات جدید به نرم‌افزار افزوده شده و نرم‌افزار نود 32 بر طبق تعهداتی که در زمان خرید لایسنس نود 32 قید شده است به شما کار می‌دهد.

اما ممکن است بعد از مدتی تعداد کاربران افزوده شود و یا آنکه شما نیازمند بهره‌گیری از امکانات بیشتری برای حفاظت از شبکه خودتان باشید. در این زمان باید چه کار کرد؟

برای این کار شما باید لایسنس خودتان را ارتقاء دهید. برای این کار می‌توانید به یک سایت معتبر مانند NODESET.ir مراجعه کنید و نسبت به خرید یک لایسنس جدید اقدام کنید. در اینجا می‌توانید یک لایسنس معتبر را بر اساس آنچه که در بالا ارائه شده است را خریداری کنید. همچنین می‌توانید مدت زمان اشتراک و تعداد کاربران را نیز ارتقاء داده و اقدام به خرید لایسنس Nod32 با تمامی پوشش‌ها‌ی امنیتی مورد نظر خودتان کنید.

بعد از آن یک کد لایسنس برای شما صادر می‌شود. برای وارد کردن کد لایسنس می‌توانید به صورت زیر اقدام کنید:

  1. نرم‌افزار را حذف کرده و دوباره نصب کنید و در زمانی که کد لایسنس از شما در خواست می‌شود، کد لایسنس جدید را وارد کرده و فرایند نصب و به روز رسانی و دانلود ساختارهای جدید را دنبال کنید.
  2. در صورتی که قصد حذف نرم‌افزار قبلی را ندارید بر روی گزینه Licenses کلیک کرده و سپس گزینه Add License و سپس گزینه Enter License Key را انتخاب کنید. در اینجا برای شما پنجره Add License باز می‌شود:

تفاوت نسخه های نود 32 با یکدیگر

در این قمست کد لایسنس جدید را وارد کنید و بر روی دکمه Add License کلیک کنید. بعد از این کار نرم‌افزار به صورت خودکار شروع به ارتباط با سایت مادر می‌کند و بر حسب لایسنسی که شما وارد کرده‌اید ساختارهای مورد نظر را دانلود کرده و به روز رسانی می‌کند. ممکن است این فرایند برای مدت زمانی به طول بینجامد و نیازمند راه اندازی مجدد سیستم خودتان (Restart) باشید.

چطور نرم‌افزار نود 32 را کاهش نسخه دهیم؟

یکی از مواردی که ممکن است در زمان کار با نرم‌افزار نود32 روبرو شویم کاهش نسخه است. این کار می‌تواند به دلایل مختلفی مانند کم کردن بار پردازشی، عدم نیازمندی به برخی از ساختارها و یا موارد مشابه دیگر صورت گیرد.

به مانند روشی که در ارتقاء نسخه نود 32 گفته شد در اینجا ما نیازمند خرید یک نسخه متناسب با نیازمندی‌ها‌ی امنیتی خودمان هستیم. بعد از خرید لایسنس نود 32 باید به شیوه ای که در بالا گفته شد لایسنس خودتان را به نرم‌افزار وارد کنید و نرم‌افزار نود 32 خودتان را به روز رسانی کنید.

  • نکته: در زمانی که اقدام به کاهش نسخه نرم‌افزار نود 32 می‌کنید برخی از قابلیت‌ها‌ی امنیتی شما از بین می‌روند. این نکته می‌تواند سبب ایجاد حفره‌ها‌ی امنیتی در شبکه و سیستم شما شود. به همین منظور پیشنهاد می‌شود قبل از این کار حتماً نسبت به نتایج آن مطلع باشید.
  • نکته: ممکن است بعد از کاهش نسخه تاثیر زیادی در بار پردازشی سیستم خودتان مشاهده نکنید. این مطلب به خاطر آن است که نود 32 به صورت هوشمند عمل کرده و با آزاد شدن فضای پردازشی بیشتر تحلیل‌ها‌ و پردازش‌ها‌ی بیشتری را بر روی سیستم انجام می‌دهد. به همین خاطر همیشه کاهش نسخه راهکار بهتری برای کاهش توان پردازشی سیستم نیست. به همین منظور پیشنهاد می‌شود که برای بهبود کار سیستم خودتان از «ارتقای سخت‌افزاری» به جای «کاهش نسخه نرم‌افزاری» استفاده کنید.

اسمارت سکیوریتی بهتر است یا اینترنت سکیوریتی؟

تفاوت نسخه های نود 32 فقط در نسخه اورجینال

در بسیاری از سایت های ایرانی که ادعای فروش لایسنس نود 32 اورجینال را دارند ، پس از خرید لایسنس جهت فعال سازی آن از شما خواسته میشود که نسبت به نصب نرم افزاری که سایت فروشنده اعلام کرده است ، اقدام نمایید! دلیل این امر کاملا واضح است . با توجه به اینکه لایسنس ها نسخه جعلی و فیک بوده ، قابلیت فعال سازی بر روی نسخه اصلی دانلود شده از سایت eset.com را نداشته و فقط بر روی نسخه کرک شده نصب میگردد!

پس در خرید لایسنس خود از فروشگاه معتبر به شدت دقت نمایید تا بجای حفظ امنیت سیستم خود ، یک باگ امنیتی جدید با نصب نرم افزار کرک شده ، به آن اضافه نکنید!