نحوه فعال سازی قابلیت حفاظت از وب در نرم افزار نود 32

۳۰ آبان ۱۴۰۱
آموزش فعال سازی قابلیت حفاظت وب در نود 32

حفاظت از وب در نود 32 ، قابلیتی که در اینترنت سکیوریتی وجود دارد

حفاظت از وب در نود 32 یکی از مهمترین وظایفی است که در این نرم‌افزار قدرتمند انجام می‌شود. در این مقاله به بررسی قابلیت‌های فوق العاده قوی حفاظت از وب در نود 32 می‌پردازیم و ابزارهایی که این نرم‌افزار در اختیار ما قرار می‌دهد را بررسی می‌کنیم.

نکته: برای آن که بتوانید از قابلیت‌های حفاظت از وب در نرم‌افزار نود 32 استفاده کنید، باید نسخه‌های ESET Internet Security را بر روی نسخه نود 32 خودتان فعال کنید. برای این منظور یا باید اقدام به خرید لایسنس اصل نود 32 کنید یا آنکه نسخه خودتان را از نسخه ESET Anti-virus به نسخه Premium ارتقا دهید.

نکته: قابلیت‌های حفاظت از وب در نرم‌افزار nod32 به صورت خودکار در نسخه‌های موبایل فعال هستند و نیازی به فعال‌سازی مضاعف وجود ندارد.

حفاظت از وب در نرم‌افزار Nod32

یکی از تهدیداتی که همیشه برای کاربران در دنیای وب وجود دارد وارد شدن به صفحات وب و یا آدرس‌هایی است که از نظر محتوایی، دارای محتوای مخرب هستند. این محتواها می‌توانند شامل اسکریپت‌ها، بد‌افزارها یا جاسوس‌افزارهایی باشند که در نقل و انتقالات ساده داده‌ها از سرور مهاجم به سیستم قربانی وارد می‌شوند. نرم‌افزار نود 32 در بخش حفاظت اینترنتی قابلیت‌های بسیار خوبی را به کاربران ارائه می‌کنند تا بتوانند با این دسته از حمله‌ها با خوبی مقابله کنند.

برای فعال کردن گزینه حفاظت از وب در نرم‌افزار نود 32 بر روی لینک Setup در صفحه اصلی کلیک کنید و در بخش Internet protection گزینه Web Access protection را به حالت فعال در آورید.

نکته: برای فعال کردن گزینه‌های باید بر روی علامت خاکستری رنگی که در سمت راست گزینه است کلیک کنید تا آن به رنگ سبز در آید. در صورتی که این گزینه به رنگ سبز باشد، لازم به انجام کاری نیست زیرا آن‌ها در حالت فعال هستند.ضمنا به خاطر داشته باشید جهت فعال سازی تمامی امکانات نرم افزار امنیتی نود 32 قبلا باید اقدام به خرید لایسنس eset nod32 از مراکز معتبر نموده باشید.

قابلیت حفاظت از وب در نود 32

بعد از آنکه گزینه Web access protection را در حالت فعال در آورید قابلیت‌های حفاظت از وب برای شما به شرح زیر فعال می‌شوند:

 • حالت پایه: در این حالت تمامی ترافیک‌های تحت اینترنت شما به صورت کامل بررسی می‌شود و در صورتی که مشکلی وجود داشته باشد اخطار لازم به شما داده می‌شود.
 • بررسی پروتکل‌ها: تمامی پروتکل‌های انتقال اطلاعات از طریق وب در نود 32 مورد بررسی قرار می‌گیرند.
 • حالت بررسی آدرس‌ها: URL‌ های ادرس‌ها، قسمت‌های اضافه URL و نیز IP آدرس‌ها و یا حتی حالت‌های ارجاعی (Redirects) به دقت مورد بررسی می‌گردند، در صورتی که آدرس دچار مشکل باشد فورا موضوع به شما اطلاع داده می‌شود.
 • تغییر در پارامترها: یکی از رایج ترین حمله تغییر در پارامترهای ارسالی و یا دریافتی است. نود 32 به خوبی این موارد را شناسایی کرده و در صورت بروز مشکل به شما گزارش‌های لازم را می‌دهد.

در صورتی که هر کدام از چهار تهدید بالا در یک صفحه وب وجود داشته باشد تصویر زیر در مرورگر نشان داده می‌شود:

در صورتی که این تصویر در مرور گر خودتان مشاهده کردید، بهتر است از انجام کار با سایت مورد نظر منصرف شوید.

مدیریت گزینه‌های پیشرفته حفاظت از وب

اگر شما در حال توسعه یک وب سایت باشید و بخواهید گزینه‌های مختلف را بر روی آن امتحان کنید، شاید فعال بودن گزینه حافظت از وب در نرم‌افزار نود 32 سبب بروز مشکل برای شما شود. برای این مسئله می‌توانید گزینه‌های مختلف حفاظت از وب در نود 32 را تنظیم کنید.

برای این منظور به صورت زیر عمل کنید:

 1. در صفحه اول نرم‌افزار بر روی گزینه Setup کلیک کنید و سپس گزینه Advanced Setup را انتخاب کنید یا آنکه بر روی کلید F5 در صفحه کلید فشار دهید تا پنجره تنظیمات پیشرفته برای شما باز شود.
 2. در بخش Web and Email بر روی گزینه Web access protection کلیک کنید تا سایر گزینه‌ها برای شما باز شود.
 3. در این قسمت چهار بخش Basic، Web Protocol، URL Address Management و Threat sense Parameters برای شما نمایش داده می‌شوند.

آموزش فعال سازی قابلیت حفاظت از وب در nod32

با کلیک کردن بر روی هر کدام از این موارد شما می‌توانید گزینه‌های زیر مجموعه آن‌ها را مشاهد کنید. هر کدام از این گزینه‌ها به شرح زیر هستند:

 • Basic: در این حالت شما می‌توانید حالت حفاظت از وب را به صورت فعال یا خاموش در آورید. در اینجا شما دو گزینه دارید:
  • Enable Web access protection: که حالت حفاظت از وب در نود 32  را فعال و یا غیر فعال می‌کند.
  • Enable Advanced scanning of browser script: که در این حالت تمامی اسکریپت‌های برنامه نویسی که در صفحات وب وجود دارد به صورت کامل پایش و رصد می‌شوند.
 • Web protocol: در این قسمت شما می‌توانید به بررسی پروتکل‌های وب بپردازید در این قسمت شما دو انتخاب را در اختیار دارید.
 • URL Address Management: با استفاده از این قابلیت می‌توانید یک لیست از آدرس‌ها را به نرم‌افزار نود 32 معرفی کنید تا نسبت به آن‌ها قوانین خاصی را اعمال کنید. همچنان یادآور میشویم برای استفاده از تمامی امکانات نود 32 قبلا باید نسبت به خرید لایسنس اینترنت سکیوریتی کرده باشید.
 • Threatsense parameters: در این بخش شما می‌توانید پارامترهایی که باید در صورت بروز تهدیدات مورد بررسی قرار گیرند را معرفی کنید.

آیا حفاظت از وب در نود 32 به معنای امنیت کامل است؟

گرچه نرم‌افزار نود 32 بسیار از تهدیدات دنیای وب را شناسایی می‌کند، اما با این همه بسیاری از تهدیدات ناشی از خطای انسانی است. بهتر است که در هر زمان که وارد وب سایتی می‌شوید، از صحت امنیتی آن مطمئن شوید.این کار را با بررسی آدرس‌ها، محتوای صفحه، اطلاعات در خواستی از شما، درخواست ست کردن کوکی‌ها، یا سایر موارد امنیتی دیگر می‌توانید متوجه شوید.

به صورت کلی نرم‌افزار نود 32 از یک حفاظت جمعی در برابر تهدیدات اینترنتی استفاده می‌کند و با شناخت الگوها می‌تواند به راحتی بسیار از تهدیدات را در ابتدای کار خنثی کند. ولی هیچ سیستم امنیتی کامل نیست و احتیاط حتی در کنار بهره گیری از نرم‌افزار قوی مانند نود 32 یکی از مهمترین موارد است.

توصیه ما به شما برای حفظ امنیت خودتان آن است که همیشه نرم‌افزار خودتان را به روز نگهدارید و از لایسنس‌های معتبر برای آن استفاده کنید.

آموزش فعال سازی قابلیت حفاظت وب در نود 32

برای خرید لایسنس معتبر نرم‌افزار نود 32 می‌توانید در ایران به وبسایت nodeset.ir مراجعه کنید و در آنجا نسبت خرید لایسنس اصل نود 32 اقدام کنید. این وب سایت در کنار فروش لایسنس اصل نود 32 انواع سرویس‌های دیگر را نیز برای شما به فروش می‌رساند که می‌توانید با کمک آن از سایر امکانات شبکه اینترنت استفاده کنید.