چطور نود 32 را روی اندروید فعال کنیم؟

۲۸ شهریور ۱۴۰۱
ایست موبایل سکیوریتی

آموزش فعال‌سازی لایسنس نود 32 اندروید

فعال‌سازی لایسنس نود 32 اندروید یکی از خواسته‌های همه کاربران گوشی‌های اندرویدی است. نود 32 امکانات بی نظیری برای حفظ امنیت بر روی ترافیک اینترنتی و نیز گوشی و رایانه‌های قابل حمل دارد. در عین حال این نرم‌افزار قدرتمند بسیار سبک است و به خاطر الگوریتم‌های هوشمندی که در آن به کار گرفته شده است، بار پردازشی کمی را بر روی سیستم ایجاد می‌کند و سبب کند شدن گوشی‌های همراه، تبلت‌ها و سایر رایانه‌های همراه نیز نمی‌شود.

در مقاله‌های قبلی در همین نود ایست به شما قول داده بودیم که نحوه فعال‌سازی نود بر روی گوشی‌های همراهی که از سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنند آموزش دهیم و اکنون نوبت به عمل به قولمان رسیده است.

فعال‌سازی نود 32 بر روی اندروید:

قبل از شروع به کار، شما باید یک نسخه کنسول نرم‌افزار نود 32 را از یکی از مارکت‌های معتبر نرم‌افزارهای گوگل مانند بازار، گوگل پلی (Google Platy) و یا خود سایت نرم‌افزار نود 32 (ESET.com) دانلود کنید. ضمن اینکه در بخش دانلود سایت نود ایست نیز میتوانید اپلیکیشن را به صورت مستقیم از سرورهای اصلی ایست دانلود نمایید. دقت کنید که به هر اپلیکیشنی اعتماد نداشته باشید و دقیقاً از سه مارکت نام برده شده اقدام به دانلود کنسول رایگان نرم‌افزار نود 32 کنید.

این اپلیکیشن یک بسته نرم‌افزار سبک اغلب کمتر از 20 مگابایت است که به سرعت بر روی گوشی نصب می‌شود. بعد از نصب آن شما آماده اید که اقدام به فعال‌سازی آن کنید، اما قبل از فعال‌سازی به یک کد معتبر احتیاج دارید.

برای دریافت کد فعال‌سازی نود 32 برای اندروید باید از یک سایت معتبر اقدام به خرید کنید. کاربران ایرانی می‌توانند برای خرید خود به سایت nodeset.ir مراجعه کنند. این سایت انواع اشتراک‌های نرم‌افزاری و نیز لایسنس‌های معتبر از جمله خرید لایسنس نود 32 را در اختیار شما می‌گذارد.

با مراجعه به صفحه اصلی سایت نودایست می‌توانید اقدام به تهیه اشتراک‌های یک کاربره تا 10 کاربره کنید.

  • نکته: خرید اشتراک چند کاربره تاثیری در خدمات امنیتی ایجاد شده توسط نرم‌افزار نود 32 ندارد اما هر چه تعداد کاربران بیشتری خریداری شود ، در این صورت تخفیفات ریالی بیشتری به شما تعلق می‌گیرد و شما هزینه کمتری را به ازای اشتراک هر ماه خودتان پرداخت می‌کنید.

بعد از خرید یک اشتراک مناسب در بازه زمانی مد نظر خودتان سایت نود ایست به شما یک کد معتبر فعال‌سازی ارائه می‌کند و از این جا به بعد باید کار فعال‌سازی لایسنس نود 32 اندروید را دنبال کنید.

برای این کار به صورت زیر اقدام کنید:

  1. اپلیکیشن نود 32 (به نام Mobile Security) را بر روی گوشی خود باز کنید تا صفحه خوش آمد گویی آن برای شما نشان داده شود. از قسمت سمت چپ و بالا بر روی آیکن همبرگری (سه خط موازی افقی) ضربه بزنید.

نحوه فعال‌سازی لایسنس نود 32 اندروید

  1. با باز شدن این منو در قسمت پایین صفحه منو می‌توانید عبارت License (لایسنس) را مشاهده کنید. به مانند تصویر زیر بر روی این عبارت ضربه بزنید تا صفحه نمایش مرتبط به آن برای شما باز شود.

چطور نود 32 را در اندروید فعال کنیم؟

  1. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، می‌توانید ببینید که تبلیغاتی در مورد مزایای خرید نسخه‌های پولی (Premium) و رایگان (Free) به شما نشان داده شده است. همچنین امکان تست سی روزه (Try 30 days Free) هم نشان داده شده است که ما به هر سه این موارد فعلاً کاری نداریم. اما در پایین ترین قسمت عبارت Enter a License Key (وارد کردن لایسنس معتبر) جهت فعال‌سازی لایسنس نود 32 اندروید آورده شده است. بر روی آن ضربه بزنید تا به قسمت مرتبط وارد شویم.

آموزش فعال سازی NOD32 در موبایل

  1. بعد از وارد شدن به این پنجره شما باید یک کد پنج بخشی را وارد کنید. این کد همان کدی است که از سایت nodeset خریداری کرده اید. شما می‌توانید با کپی کردن این کد در این قسمت آن را وارد کنید (توصیه می‌شود از همین کار نیز استفاده کنید تا در زمان وارد کردن کد دچار مشکل و اشتباه نشوید).

چطور لایسنس موبایل سکوریتی را فعال کنیم؟

  1. زمانی که کد را به صورت کامل وارد کردید بر روی دکمه Activate ضربه بزنید. نود 32 در این زمان شروع به پردازش کد می‌کند. دقت کنید که در این زمان شما باید به سایت اصلی متصل شده باشید و نرم‌افزار باید دسترسی به اینترنت داشته باشد. لازم نیست که اینترنت پرسرعتی در اختیار داشته باشید، اما وجود یک اتصال اینترنت در زمان فعال‌سازی اجباری است. بعد از آنکه فعال‌سازی را به صورت کامل انجام شد صفحه نمایش زیر به شما نمایش داده می‌شود:

آموزش فعال کردن mobile security

  1. بعد از فعال‌سازی صفحه نهایی به شما نمایش داده می‌شود. با ضربه زدن بر روی گزینه Finish فعال‌سازی به انتها می‌رسد و نرم‌افزار شما شروع به اسکن‌های امنیتی و بررسی ترافیک گوشی شما می‌کند.

نکته‌های مهم در زمینه فعال‌سازی لایسنس نود 32 اندروید

همانطور که گفته شد نرم‌افزار نود 32 یک نرم‌افزار یکپارچه امنیتی است که چندین فعالیت امنیتی را برای شما انجام می‌دهد. این نرم‌افزار علاوه بر اسکن فایل‌های مشکل دار و رفع تهدیدات امنیتی آن‌ها ترافیک اینترنتی را نیز اسکن می‌کند تا از ورود هر گونه ویروس، بد‌افزار، جاسوس‌افزار و یا سایر نرم‌افزارهای مشکوک جلوگیری کند.

در کنار این موارد در نسخه موبایل شما می‌توانید از قابلیتی به نام Configure Anti-Theft Protection (محافظت در برابر سرقت) هم استفاده کنید. در این حال در صورتی که گوشی شما دزدیده شود و یا آنکه به سرقت برود شما می‌توانید تمامی پسوردها و اطلاعات مهم خودتان را بازیابی کنید.

قابلیت دیگری که در این اپلیکیشن قرار داده شده است قسمت Add a trusted Friend to your device است. با این کار در صورتی که گوشی شما دچار مشکل شود، به سرقت برده شود و یا آنکه به هر صورت گم شده و یا از دست برود، شما این قابلیت را دارید که بتوانید اطلاعات مهم را از گوشی دیگری دریافت کنید.

در کنار این موارد لایسنس نرم‌افزار نود 32 به صورت دائمی در حال به روز رسانی است و هر گونه تهدید امنیتی جدید بلافاصله شناسایی شده و اقدامات و به روز رسانی‌های لازم برای آن انجام می‌شود و شما می‌توانید مطمئن باشید که دیوایس شما همیشه تحت بالاترین سطح امنیتی قرار دارد.