چطور لایسنس نود 32 را روی لینوکس فعال کنیم؟

۴ مهر ۱۴۰۱
آموزش فعال سازی لایسنس نود 32 روی لینوکس

فعال سازی نود 32 بر روی سیستم عامل لینوکس

نرم‌افزار نود32 یکی از بهترین و کاربردی ترین نرم‌افزارها برای جلوگیری از ورود ویروس‌ها و سایر تهیدات سایبری به سیستم ماست. در این مقاله ما قصد داریم. که نحوه فعال سازی لایسنس نود 32 بر روی لینوکس را بررسی کنیم و یک راهکار خوب برای استفاده از این نرم‌افزار بر روی سیستم عامل لینوکس را به شما شرح دهیم.

نکته: ما در اینجا از نسخه Linux Ubuntu استفاده کردیم. لذا ممکن است آنچه که در اینجا شرح می‌دهیم با سایر نسخه‌ها متفاوت باشد. همچنین دستورات به کار رفته در این نسخه با سایر دستورات به کار رفته در نسخه‌های دیگر ممکن است تفاوت‌های جزئی و یا کلی داشته باشد.

دانلود نرم‌افزار نود 32 بر روی لینوکس

برای شروع به کار نصب نرم‌افزارنود 32 بر روی رایانه خودتان باید به سایت نود 32 مراجعه کرده و بر اساس ساختار 32 بیتی و یا 64 بیتی سیستم عامل خودتان اقدام به دانلود نرم‌افزار کنسول نود 32 کنید. با کلیک کردن بر روی لینک مناسب می‌توانید نسخه مورد نظر را دانلود کنید. بعد از دانلود شما یک فایل فشرده نرم‌افزار کنسول در مسیر دانلود قرار می‌گیرد.

به صورت کلی نرم‌افزار نود 32 بر روی این نسخه‌های لینوکس قابل اجراست:

 • هسته 2.6.x و بالاتر
 • محیط گرافیکی C library 2.3 و بالاتر
 • کیت توسعه GTK+ 2.6 و بالاتر
 • کتاب خنه‌های سازگاری LSB 3.1 و بالاتر

شروع به نصب نود 32 بر روی لینوکس

 1. برای شروع به کار بر روی فایل دانلود شده راست کلیک کنید و سپس گزینه Properties را انتخاب کنید، سپس بر روی سربرگ Permissions کلیک کنید، از روی گزینه باز شده تیک عبارت Allow executing files ass program را زده و سپس بر روی Close کلیک کنید.

آموزش فعال سازی نود 32 روی لینوکس

در صورتی که می‌خواهید این دستور را از طریق خط فرمان وارد کنید می‌توانید این عبارت را در ترمینال لینوکس وارد کنید:

chmod +x eset_nod32av_64bit_en.linux

 1. بر روی فایل نصبی دوبار کلیک کنید. اگر به صورت یک کاربر معمول وارد این نرم‌افزار شدید، باید رمزخودتان را برای رفتن به حالت Sudo وارد کنید.
 2. در پنجره ESET Node32 Antivirus Setup بر روی گزینه Next کلیک کنید.
 3. در پنجره Important Information بر روی گزینه Next کلیک کنید.
 4. در صفحه نمایش بعدی بر روی گزینه I accept the terms in the License Agreement را تیک بزنید و سپس بر روی گزینه Next کلیک کنید تا کار نصب ادامه پیدا کند.
 5. در پنجره Installation Mode گزینه Typical را انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه Next کلیک کنید. همواره میتوانید برای خرید لایسنس nod32 ارزان به صفحه اصلی سایت مراجعه نمایید.

چطور نود 32 را روی لینوکس نصب کنیم؟

 1. در پنجره ThreatSense.Net Early Warning System گزینه Enable ThreatSense.Net Early Warning System را انتخاب کرده و بر روی گزینه Next کلیک کنید.
 2. در پنجره Special Applications گزینه‌های ترجیحی خودتان را انتخاب کنید و بر روی گزینه Next کلیک کنید.

نحوه اکتیو کردن لایسنس نود 32 در لینوکس

 1. در پنجره Ready to Install بر روی گزینه Install کلیک کنید.
 2. در زمانی که پنجره Completing The ESET Node 32 Antivirus Wizard بر روی صفحه نمایش ظاهر شد، بر روی گزنیه Finish کلیک کنید تا فرایند نصب به اتمام برسد.
 3. برای کامل شدن فرایند نصب باید سیستم خودتان را یکبار دیگر ریستارت کنید، و برای همین بر روی اعلام Yes در پیام نشان داده شده کلیک کنید.

نکته: در صورتی که از یکی از نسخه‌های سیستم عامل لینوکس ابونتو (Ubuntu) 14، 16، 18 تا 19 استفاده می‌کنید می‌توانید برای نصب نود32 بر روی رایانه خودتان از دستور زیر استفاده کنید:

sudo apt-get install libappindicator1

فعال سازی نود 32 بر روی لینوکس

برای آنکه بتوانید فعال سازی نود 32 را بر روی لینوکس انجام دهید، باید به صورت زیر عمل کنید:

 1. بر روی گزینه Activate Trial License کلیک کرده و سپس بر روی گزینه Next کلیک کنید.
 2. کادرهای خالی مختص به نام (Name)، آدرس ایمیل (e-mail) و نام کشور (Country) را پر کنید.
 3. بر روی دکمه Active کلیک کنید.

نکته: بعد از آنکه شما بر روی دکمه Active کلیک کردید، تا فاصله زمانی 20 دقیقه بعد، برای شما یک ایمیل ارسال می‌شود که در آن آن ایمیل یک کد فعال سازی موقف برایتان قرار داد و می‌توانید با استفاده از آن برای مدت زمان مشخصی (اغلب دو هفته) نرم‌افزار نود 32 را بررسی کنید و سپس اقدام به خرید کد فعال سازی اصلی کنید.

 1. بعد از آن به پنجره اصلی نرم‌افزار برگشته و بر روی آیکن قرمز رنگ نود32 در ناحیه اعلام نوتیفکیشن‌ها کلیک کنید.
 2. بر روی گزینه Update و سپس بر روی گزینه Username and Password setup… کلیک کنید.
 3. نام کاربری (Username) و رمز (Password) ارسال شده در ایمیل را وارد کنید و بر روی OK کلیک کنید. در این زمان باید ارتباط اینترنتی داشته باشید تا نرم‌افزار شما بتواند به سرور اصلی متصل شده و عملیات فعال سازی انجام شود.
 4. فعال سازی نرم‌افزار برای مدت زمان مشخصی به طول می‌انجامد و باید منتظر باشید تا به روز رسانی‌ها به صورت کامل انجام شود.

فعال سازی دائمی نود 32 بر روی لینوکس

اگر شما می‌خواهید نرم‌افزار نود 32 خودتان را با استفاده از کد فعال سازی دائمی فعال کنید، باید به صفحه اصلی سایت نود ایست مراجعه کرده و با خرید لایسنس نود 32 با تخفیف ،  یک کد فعال سازی معتبر را دریافت کنید.

بعد از دریافت این کد به صورت زیر اقدام کنید:

 1. سیستم خودتان را ریستارت کنید تا پنجره Product Activation برای شما نشان داده شود. بر روی گزینه Activate using a Username and Password کلیک کنید و سپس بر روی گزینه Next کلیک کنید.

چطور نود 32 را روی لینوکس فعال کنیم؟

نکته: درد صورتی که این پنجره به شما نشان داده نمی شود می‌توانید از قسمت Application به قسمت System Tools رفته و بر روی گزینه ESET NODE32 Antivirus کلیک کنید.

برای رسیدن به این قسمت می‌توانید از کد زیر استفاده کنید:

/opt/eset/esets/bin/esets_gui

 1. در پنجره باز شده نام کاربری (Username) و پسورد (Password) را وارد کرده و بر روی گزینه Active کلیک کنید.

نحوه فعال کردن nod32 در لینوکس

 1. بعداز وارد کردن نام کاربری و پسورد عملیات فعال سازی به صورت خودکار اتفاق می‌افتد و شما باید منتظر باشید تا به روز رسانی‌های لازم از طریق بارگیری از اینترنت انجام شود. این کار می‌تواند اندکی زمان بر باشد.

چطور کد آپدیت نود 32 را روی لینوکس اجرا کنیم؟

تمامی مراحلی که در بالا توضیح داده شد ، مستلزم خرید لایسنس eset اورجینال بوده و در صورت خرید لایسنس های نامعتبر و به اصلاح اورجینال از سایر فروشگاه ها ، امکان فعال سازی کد آپدیت خریداری شده بر روی نسخه اصلی نرم افزار های ایست وجود نخواهد داشت. در خرید لایسنس دقت کنید.