آموزش فعال سازی لایسنس نود 32 روی ویندوز

۲۷ شهریور ۱۴۰۱
فعال سازی لایسنس نود 32

فعال‌سازی لایسنس نود 32 نسخه ویندوز

فعال سازی لایسنس نود 32 بعد از خرید نسخه اصلی یکی از مهمترین کارهایی است که باید انجام دهید. با فعال‌سازی لایسنس نود 32 می‌توانید به تمامی امکانات و پشتیبانی‌های نسخه نود 32 خریداری شده خودتان دسترسی داشته باشید.

در این مقاله ما به آموزش فعال‌سازی لایسنس نود 32 برای نسخه‌های تحت ویندوز می‌پردازیم. همچنین در مقاله‌های بعدی به ترتیب به بررسی لایسنس‌های نود 32 برای نسخه‌های مک، اندروید و در نهایت لینوکس خواهیم پرداخت. اگر شما هر کدام از نسخه‌های سیستم عامل ویندوز 7، 8، 10 و 11 را بر روی رایانه خودتان دارید می‌توانید از این پست برای فعال‌سازی سیستم عامل خودتان استفاده کنید.

چطور نود 32 را بر روی ویندوز نصب کنیم؟

برای نصب نود 32 بر روی سیستم عامل ویندوز در ابتدا باید نرم‌افزار کنسول (فایل نصبی) این نرم‌افزار را از رسمی محصولات ایست به آدرس eset.com و یا بخش دانلود سایت نود ایست که فایل نصبی را بصورت مستقیم از سرورهای ایست جهت دانلود قرار داده ، دانلود کرده و آن را بر روی رایانه خودتان نصب کنید.

روش نصب در اینجا بسیار ساده است. در ابتدا به سایت nodeset.ir مراجعه می‌کنید و یکی از لایسنس های 1 ماهه الی 20 ماهه را بسته به نیاز خود خریداری می‌کنید.

فایل نصبی دانلود شده که یک فایل با پسوند .exe است. این فایل‌ها قابلیت اجرایی دارند. برای همین ممکن است در زمان دانلود این فایل پیام اخطاری را از سمت فایروال ویندوز خودتان دریافت کنید. در این صورت با رد کردن پیام خطا به دانلود خودتان ادامه دهید تا فایل به صورت کامل دانلود شود.

توصیه می‌شود برای راحتی کار فایل اجرایی نود 32 را بر روی دسکتاپ خودتان دانلود کنید تا بعد از اتمام کار به راحتی به آن دسترسی داشته باشید.

پس از اتمام دانلود فایل اجرایی نوبت به نصب آن می‌رسد. بر روی این فایل دوباره کلیک کنید تا فایل مورد نظر شما به اجر در آید. ممکن است در زمان انجام این کار فایروال ویندوز به شما اخطاری را مبتنی بر خطرناک بودن فایل مورد نظر نشان دهد. با رد کردن پیام خطا به عملیات نصب ادامه دهید.

به صورت پیش فرض نیازی به تغییر دادن مسیر نصب و سایر تنظیمات نیست. نرم‌افزار کنسول اولیه نود 32 به صورت خودکار تمام پیش فرض‌ها و تنظیمات اولیه متناسب با سیستم عامل شما را اجرایی و به پیش می‌رود.

  • نکته: در صورتی که از ویندوز 32 بیتی استفاده می‌کنید حتماً نسخه متناسب با سیستم عامل خودتان را انتخاب کنید. برای آنکه بفهیم نسخه ویندوز شما 32 بیتی و یا 64 بیتی است، به دستوالعملی که در انتهای این آموزش قرار گرفته است مراجعه کنید.

بعد از آنکه نرم‌افزار کنسول نصب شد، یک پنجره خوش آمد گویی برای شما باز می‌شود. در اینجا باید مرحله دوم فعال‌سازی یعنی «وارد کردن کد فعال‌سازی» را انجام دهید.

برای فعال سازی لایسنس نود 32 به صورت زیر اقدام کنید:

  1. در پنجره اصلی نرم‌افزار بر روی گزینه Use a purchased License Key کلیک کنید.

نحوه فعال سازی لایسنس نود 32 روی ویندوز

  1. بعد از کلیک کردن بر روی لینک گزینه قبل وارد پنجره جدیدی می‌شوید. در این پنجره به مانند تصویر زیر شما یک کادر برای وارد کردن خرید لایسنس نود 32 خریداری شده دارید. در اینجا باید کد مورد نظر خودتان را وارد کنید. دقت کنید که در زمان کد تنها بخش نوشته‌های کد را انتخاب کنید و هیچ فاصله ای در قبل و بعد از نوشته کد ایجاد نشود (کاراکتر فاصله به عنوان یک کاراکتر شناخته شده و در نتیجه فعال سازی لایسنس نود 32 با اشکال روبرو می‌شود).

چطور نود 32 را روی ویندوز نصب کنیم؟

پیشنهاد می‌کنیم که در یک فایل نوشتاری ساده .txt یک کپی از کد لایسنس خود تهیه کنید تا در صورت نیاز بتوانید از آن استفاده کنید.

بعد از وارد کردن درست کد لایسنس نود 32 بر روی دکمه Continue یا Next (مطابق تصویر بالا) کلیک کنید تا مرحله فعال‌سازی بعدی برای شما انجام شود.

  1. در مرحله سوم شما باید منتظر نمایش پنجره فعال‌سازی باشد. دقت کنید که برای فعال‌سازی باید به اینترنت متصل باشید و نرم‌افزار نود 32 باید بتواند بدون هیچ مشکلی به اینترنتی دسترسی داشته باشد. (به صورت پیش فرض لازم نیست هیچ اقدامی انجام دهید. اما در صورتی که از شبکه‌های سازمانی استفاده می‌کنید، بهتر است این موضوع را با ادمین شبکه مطرح کنید، برخی از مواقع برخی از آدرس‌ها به علت موارد امنیتی مسدود شده‌اند و امکان دسترسی نرم‌افزارها به آن‌ها وجود ندارد).

آموزش فعال سازی لایسنس نود 32 روی ویندوز

در این مرحله به شما نام نسخه خریداری شده و توضیحات تکمیلی نشان داده می‌شود. با کلیک کردن بر روی دکمه Active می‌توانید فعال سازی لایسنس نود 32 را به پایان ببرید. پس از این مرحله یک پنجره به شما نشان داده می‌شود که نصب موفقیت آمیز نرم‌افزار نود 32 را به شما اعلام می‌کند. (چیزی مشابه به تصویر زیر).

آموزش وارد کردن یوزرنیم و پسورد نود 32 برای آپدیت

با کلیک کردن بر روی دکمه Done یا Finish می‌توانید عملیات نصب را به پایان برسانید.

بعد از فعال‌سازی نود 32 چه اتفاقی می‌افتد؟

بعد از فعال‌کردن نود 32 بر روی ویندوز یک آیکون کوچک در قسمت پایین سمت چپ صفحه نمایش بر روی تسک بار (نوار وظیفه – Task bar) ظاهر می‌شود. این آیکون به شما می‌گوید که اکنون نرم‌افزار nod32 در حال کار است و مشغول به اسکن ترافیک اینترنتی و فایل‌های درون سیستم شماست. به صورت کلی بعد از فعال‌سازی نرم‌افزار نود 32 اقدام به اسکن اولیه فایل‌های شما می‌کند و یک ویروس کشی اولیه و بهینه‌سازی بر روی سیستم شما انجام می‌دهد. بسته به تعداد فایل‌های شما و سرعت پردازش شما این کار می‌تواند بین ده دقیقه تا چند ساعت به طول بکشد. البته این کار در پس زمینه انجام می‌شود و مشکلی را برای کار با رایانه شما ایجاد نمی‌کند.

چطور 32 بیتی یا 64 بیتی رایانه خودمان را تشخیص دهیم؟

برای تشخیص 32 بیتی بودن یا 64 بیتی بودن رایانه خودتان بر روی آیکون My Computer (This Pc) در روی دسکتاپ راست کلیک کنید و سپس از منوی باز شده گزینه Properties را انتخاب نمایید. در پنجره باز شده روبروی گزینه System type می‌توانید عبارت 32 یا 64 را مشاهده کنید. اغلب لپ‌تاپ‌ها و رایانه‌های شخصی که با ویندوز 8 به بالا کار می‌کنند 64 بیتی هستند و بیشتر رایانه‌هایی که با ویندوز 7 و یا ویستا کار می‌کنند می‌توانند هم 32 بیتی و هم 64 بیتی باشند.

آیا اشتراک من بر روی فعال‌سازی تاثیر گذار است؟

مدت زمان اشتراک شما تاثیری در روند فعال‌سازی ندارد، تنها در اتمام دوره نرم‌افزار نود 32 پیامی را مبتنی بر اتمام دوره اشتراک به شما نمایش می‌دهد. بعد از اتمام دوره اشتراک بروزرسانی‌های نرم‌افزار نود 32 متوقف می‌شود و اقدامات امنیتی در حداقل ممکن قرار می‌گیرد.همواره میتوانید با خرید لایسنس nod32 از امنیت سیستم خود اطمینان کامل را حاصل نمایید.